ZenMate İle Twitter’a Girme

0

Geçtiğimiz son haftanın gündem konusu kuşkusuz Twitter’ın yasaklanmasıdır. Twitter Dünya üzerinde 140 milyonu aktif olmak üzere yaklaşık 400 milyon üyeye sahip sosyal ağ sitesidir. Ülkemizde de hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter yasaklanması ile birlikte bir çok kullanıcının tepkisini çekmiş ve insanları Twitter’ı kullanabilmenin alternatif yolları bulmaya itmiştir. Twitter kullanımını ülkemizden sağlayabilmek için çeşitli yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden en çok kullanılanı geçtiğimiz gün IP denetiminin getirilmesi ile geçerliliği son bulan DNS değiştirme yöntemi idi. DNS değiştirme yöntemi ile ilk günlerde Twitter hesaplarını kullanmaya devam eden hesap sahipleri şimdilerde diğer yolları denemeye başladılar. Bu yazımızda sizlere hem Twitter hesaplarınızı kullanabileceğiniz hem de tarayıcı güvenliğinizi arttırarak internette daha güvenli dolaşmanızı sağlayacak bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemin adı ZenMate.

ZenMate Google Chrome internet tarayıcısında kullanabileceğiniz küçük bir Proxy eklentisidir. Bu eklenti sayesinde tarayıcısınız tüm veri alış verişi güvenli ve sağlam bir şekilde şifrelendirilerek hem internette gezinirken zarar görebileceğiniz korsan yazılımlardan sizleri korur, hem de erişimi ülkemizde engelli olan Twitter gibi internet sitelerine ulaşmanızı sağlar. Bunu da şu şekilde yapar. ZenMate sayesinde bilgisayarınız internete bağlandığında bulunduğunuz konumu gizler ve vekil sunucu sayesinde yurt dışında bir ülkeden bağlanıyormuşsunuz gibi görünmenizi sağlar. Bu sayede bağlantınızın gözüktüğü ülkede erişim engeli olmayan bütün web sayfalarında gönül rahatlığı ile gezinti sağlayabilirsiniz.

ZenMate eklentisini BURADAN edinebilisiniz.

ZenMate eklentisini bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı aşağıdaki videomuzu izleyerek basit bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply