Yasak Sitelere Giriş (Proxy) Siteleri

0

Bugüne dek sizlere yasak sitelere giriş için hep 3 temel yoldan bahsettik. DNS değiştirme, hosts dosyası değiştirme ve yasak sitelere giriş programları. Bu yöntemlerin dışında internetin bize sunduğu imkanları kullanarak; aracı siteler yoluyla da yasak sitelere girebilmemiz mümkün oluyor. Özellikle Türkiye’de Youtube’un kapalı olduğu dönemde hayatımıza girmiş olan genellikle “Proxy Siteleri” olarak anılan bu sitelerle de istediğimiz işlemleri gerçekleştirebiliyoruz.

Bu sitelerde yaşadığımız en büyük sorun yoğun bir reklam bombardımanı altında kalmamız. Açılan pop-up ve splash reklamların canımızı sıkmasının yanında bir de girdiğimiz sitedeki reklamları de kendi reklamlarıyla değiştiren yasak sitelere giriş siteleri adeta internetimizi reklam çöplüğüne dönüştürüyor. Ancak şunu da itiraf etmeliyiz ki devamlı kullandığımız bir bilgisayarda değilsek; engellenmiş web sitelerine girmenin en pratik yine bu proxy siteleri.

Şimdi sizlere bu proxy sitelerinden bazılarını tanıtmak istiyoruz.

  • vTunnel : Önceki yazılarımızdan birinde detaylıca tanıttığımız bu site en popüler olanı.
  • kTunnel: vTunnel ile aynı familyada olan kTunnel yine Türkiye’nin en çok bildiği proxy siteleri arasında.
  • Proxtik: Türk yapımı olan bu site yine proxy konusunda lider siteler arasında olduğu gibi aynı zamanda VPN programı hizmeti de veriyor.
  • HideMyAss: Yaratıcı ve eğlenceli markasıyla dikkat çeken site; Dünya çapında ciddi bir pazar payına sahip.
  • NinjaCloak: Eski adı NinjaProxy olan bu site de hızıyla dikkat çekiyor.

Özellikle interneti kısıtlı olan iş yerlerinde sürekli olarak yasaklanan bu proxy siteleri için her gün bir yenisine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply