images

Windows XP DNS Ayarları

Windows işletim sistemlerine DNS değiştirme yöntemlerini anlatmaya devam ediyoruz. Eğer Windows XP kullanıcısıysasınız, aşağıdaki yönlendirmeleri takip ederek kolayca DNS adresinizi değiştirebilirsiniz.
Öncelikle “ Ağ Bağlantıları” bölümünü açın. Ardından sol taraftaki menüden “Ağ Bağlantılarını Görüntüle” seçeneğine tıklayın. Ekrana bilgisayarınızda kurulu olan ağ bağlantıları çıkacak. Sizin kullandığınız bağlantıyı seçin.

Windows XP DNS Ayarları1 2 Windows XP DNS Ayarları

Buradan kullandığınız ağın simgesine sağ tıklayıp “özellikler” ekranını açın.

Windows XP DNS Ayarları1 1 Windows XP DNS Ayarları

Bu işlemden sonra karşınıza çıkacak pencerede “İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) protolünü” seçin ve ardından”Özellikler” butonuna basın.

Ekranınıza gelen ayarlarda DNS sunucusu adresini otomatik seçili seçeneğinde olacak. Siz bubnu değiştirerek “Aşağıdaki DNS sunucusu adreslerini kullan” yapın ve aşağıdaki güncel DNS numaralarını girin ve kaydet butonuna basın.
İşte bu kadar

Windows XP DNS Ayarları4 2 Windows XP DNS Ayarları

Windows Xp en güncel dns ayarları:

Google’un DNS Ayarları
8.8.8.8
8.8.4.4
Open, DNS’ nin Ayarları:
208.67.222.222
208.67.220.220

Video’lu Anlatım

Gelen Arama Terimleri:

İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>