Windows 8 DNS Ayarları

 

26 Ekim 2012′de piyasaya çıkan bir işletim sistemi olan Windows 8’de dns ayarlarını değiştirmek istediğinizde yapacağınız işlemler diğer işletim sistemlerinden biraz farklıdır. Bugün sizlere Windows 8 kullananların nasıl DNS ayarlarını değiştireceğini resimli olarak anlatacağım.

DNS ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki işlemleri takip edin.

Öncelikler bilgisayarınızın sağ alt köşesinde internet erişimi simgesini göreceksiniz. Buraya sağ tıklayıp “ Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” menüsüne tıklayın.Burada sol bölümde “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” seçeneğine basın.

Windows 8 DNS Ayarları 2 Windows 8 DNS Ayarları

Bu kısımda bilgisayarınıza bağlı olan ağ bağlantılarını göreceksiniz. Bu kısımdan kullandığınız ağ bağlantınıza sağ tıklayıp, “Özellikler” butonuna basın.

 

Windows 8 DNS Ayarları 1 Windows 8 DNS Ayarları

Şimdi bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde karşınıza “Wireless Network Connection Özellikleri” penceresi çıkıcak. Burada yer alan “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğini bulun ve üzerine çift tıklayın.

 Windows 8 DNS Ayarları 4 Windows 8 DNS Ayarları

Yukarıda ki işlemden sonra ekrana “Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan” penceresi gelecek. Bunu seçip, DNS adreslerini girin.
Ençok kullanılan DNS numaraları “4.2.2.1″ ve “4.2.2.2″ dir. Bu DNS numaralarını yazdıktan sonra tamam butonuna tıklayarak kapatın.

 

 

Windows 8 DNS Ayarları 3 Windows 8 DNS Ayarları

Bu işlemden sonra DNS ayarlarınız değiştirilmiş olacak. Bunları yapmanıza rağmen hala sitelere erişemiyorsanız , “DNS Önbelleği Temizleme” sayfasındaki işlemleri yapıp tekrar deneyin. Artık istediğiniz siteye özgürce girebilirsiniz.

Gelen Arama Terimleri:

İlginizi Çekebilir:

Android İle Yasaklı Sitelere Giriş
TTNet Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Olur
Windows Vista DNS Ayarı Değiştirme 2014

Paylaş:

1 Yorum “Windows 8 DNS Ayarları”

Yorum Yap!
  1. Cok saolun işe yaradı :)

Bir Cevap Yazın

Facebook

Twitter

Google Plus

Dünya'nın 1 Numaralı Yasaklı Sitelere Giriş Programı HotSpot Shield Ücretsiz Hemen İndir