Windows 7 DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

0

Bu yazımızda Windows 7 işletim sistemi kullanan kullanıcıların DNS ayarlarını nasıl değiştirebileceğini anlatacağız.

Yasaklı Sitelere Erişim için yapılması gereken belli başlı işlemler vardır. Bunların başında gelen ve en kolay yöntem olarak bilinen dns değiştirme işlemidir. Dns değiştirerek istediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabilmeniz mümkündür.

İlk olarak bilgisayarımızı açmamız gerekir. Başlata tıkladıktan sonra Denetim Masasından Ağ ve İnternet bölümündeki ağ durumunu ve görevlerini görüntüle seçeneğine tıklıyoruz.

Bundan sonra karşımıza çıkan ekranın sol tarafında bulunan ‘’Bağdaşlaştırıcı ayarları değiştirin butonuna tıklayınız.

Açılacak olan ekranda ise ağ bağlantılarında sağ tıkladıktan sonra ‘’Özellikler seçeneğine tıklayın.

Ağ Bağlantınızın özelliklerine tıklamanın ardından gelen sayfada ‘’İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/ıpV4) bölümüne bir kez tıklayınız ve ardından özellikler seçeneğine tıklayınız.

İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4 9) ‘e tıkladıktan sonra gene sayfada ‘’Aşağıdaki DNS sunucularını kullan’’ seçeneğine tıklıyoruz. Sonrasında ise kullanılmak istenen istediğimiz DNS’leri ya da fotoğraftaki DNS’leri giriyoruz. Tamam seçeneğine tıklıyoruz. Windows 7 işletim sisteminde değiştirme işlemini yapmak bu kadar basit.

Yukarıdaki görselli yazımda sizlere Windows 7’de DNS ayarlarının nasıl yapılacağını ve nasıl değişeceğini anlattım. İlerleyen yazılarımızda ise DNS ayarları hakkında daha kapsamlı ve ayrıntılı bilgiler vereceğim.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply