vTunnel Proxy Sitesi

0

vTunnel.com Türkiye’nin ve Dünya’nın en saygın en bilinen proxy siteleri arasındadır. Temel anlamıyla vTunnel bizim önceki yazılarda uyguladığımız teknikleri kendi sunucuları üzerinde yapar ve siz interneti onların sunucuları üzerinden kullanmış olursunuz. Yani kendi kendinize DNS değiştirmenize kalmaz; çünkü vTunnel’dan bir sitesine girdiğinizde DNS değişir ve sorunsuz girebilirsiniz. Bu sitenin en can sıkıcı yanı; açılan Pop-Up ve Splash reklamlardır.

vTunnel Proxy Sitesi Nasıl Kullanılır?

vTunnel’ın bu kadar popüler olmasını sağlayan en temel şey; kullanımının inanılmaz basit olması. Siteye girdiğinizde sitenin tam merkezinde yer alan bir adres çubuğu var. Bu adres çubuğunda default olarak youtube.com yazıyor. Siz bunu değiştirip; girmek istediğiniz siteyi yazıyorsunuz ve “Begin browsing” butonuna basıyorsunuz. Butonun yanında yer alan “no cookies” i işaretlerseniz; sizin o siteye girdiğinize dair hiç bir iz bilgisayarınıza dahi bırakılmaz. Bu yüzden tam bir gizlililk istiyorsanız bu seçeneği işaretlemenizde fayda var.

vTunnel Proxy Sitesi Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

vTunnel.com’un popüler olmasını sağlayan hizmeti bizim BTK tarafından engellenmiş sitelere girebilmemizi sağlaması. Ama tabii ki tek fonksiyonu bu değil. vTunnel iş yerlerinde, okullarda hatta bazen evlerde de network yöneticileri tarafından engellenmiş sitelere de girmenizi sağlar. Ayrıca vTunnel bir çok webmaster tarafından DNS ayarlarını değiştirdiği ya da sunucu değiştirdiği sitelerin sağlıklı kontrolünü yapmak için kullanılır, çünkü Türk Telekom bu değişiklikleri algılayana kadar görüntüleme yapılamaz.

Sonuç olarak vTunnel.com Proxy sitesi Proxy siteleri arasında önemli bir yere sahiptir ve güvenli bir uygulamadır. Reklamları bazen can sıkıcı olsa da yıllardır sektörde lider markalar arasındadır.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply