Programsız Yasaklı Sitelere Girme

0

Özellikle forumlardan ve Facebook’tan bize gelen en yoğun sorular arasında yasaklı sitelere programsız girme var. Aslına bakarsanız sitemizin ana sayfasında anlatmış olduğumuz 3 temel yöntemin ikisi programsız giriş ile ilgili bilgiler veriyor. Programlı giriş yöntemini daha çok bilgi seviyesi düşük olan kullanıcılar tercih ediyor çünkü program hem internetin hem de bilgisayarın yavaşlamasına sebep olurken; ayrıca reklam vb. rahatsız edici detayları da var. Sonuç olarak bir çok kişi engellenmiş sitelere programsız nasıl girebiliriz sorusunu ekibimize iletiyorlar.

Yöntem 1: DNS Değiştirme:

Yukarıdaki linkten ulaşabileceğiniz gibi bilgisayarınızın DNS ayarlarını otomatik olmak çıkararak manuel güncel DNS adreslerini girerseniz; yasaklı sitelere girebilirsiniz. Bu yöntem için hazırlamış olduğumuz bir de video mevcut.  Videoda Windows 7 kullanıcılar için DNS değiştirme teknikleri anlatılıyor.

Yöntem 2: Hosts Dosyası Değiştirme:

Hosts dosyası Windows dosyaları içerisinde default yer alan bir dosya türüdür. Burada hakkında yüzlerce soru sorulan Hosts dosyası yöntemiyle de yasaklı sitelere programsız giriş yapabilirsiniz. Biz de yazımızda bu konu ile ilgili detaylı bir anlatım yapmış bulunmaktayız.

Yasaklı sitelere giriş platformunu takip etmeye devam ediniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply