Mac OS X Tiger İçin DNS Ayarları

0

Bu yazımızda size Mac OS X Tiger’in DNS ayarlarının nasıl değiştiğini açıklayacağız. Son zamanlarda aranan bu konular kullanıcıların bir ihtiyacı haline gelmiştir. Çünkü her gün bir web sitesine erişim engellenmektedir. Buna sebep olan şeyler ise bazen gerçekten hak eden siteler kapatılıyor bazen de saçma nedenler yüzünden siteye erişimler kesiliyor. Bunun için kullanıcılar çareyi DNS değiştirmekte buluyor. Peki Mac OS X Tiger DNS ayarları nasıl değiştirilecek?

Öncelikle “Apple” menüsünden “Sistem Özellikleri” seçeneğine tıklıyoruz. Buradan beliren “İnternet ve Ağ” bölümünden “Ağ” ikonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra aşağıda “Ayarla” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklıyoruz. Eğer ayarlarınızı eskiye döndürmek isterseniz buradaki DNS numaralarınızı not almanızı öneririz. Ancak buna bir ihtiyacınız olacağını sanmıyoruz. Burada DNS kısmına iki DNS numaranızı da alt alta gelecek şekilde yazınız. Daha sonra “Tamam” seçeneğine tıklayarak işlemi bitiriyoruz. Bu işlemden sonra modeminize reset atarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kısa olarak anlatım:

Apple(Elma işareti) – Sistem Özellikleri – İnternet ve Ağ – Ağ – Ayarla – DNS Bölümüne Numaraları Gir – Tamam – Modemi Resetle

Yukarıdaki işlemleri yaparak sonuca varabilirsiniz. Alt alta DNS numaralarınız aşağıdaki şekilde giriniz.

Örnek:

111.222.333

444.555.666  (Örnek DNS Adresleridir. Rastgele yazılmıştır.)

Eğer Apple ile güzel işler yapmak istiyorsanız ve hayranıysanız kesinlikle hızlı bir interneti hak ediyorsunuzdur. Ayrıca internette erişim yasağını ortadan kaldırmak için DNS ayarlarınızı bu şekilde değiştirerek diğer makalemizi inceleyerek güncel DNS adresleriyle hızlı bir internete sahip olabilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply