HotSpot Shield Programı Güvenli mi?

0

Son günlerce siz değerli kullanıcılarımızdan aldığımız en yoğun soru; önerdiğimiz HotSpot Shield programının güvenliğiyle ilgili. Sizden gelen bu talep üzerine derin bir araştırmaya girdik, öncelikle HotSpot Shield’in gizlilik ve güvenlik politikalarını bu sayfadan okuduk; ardından program hakkında basında çıkan haberleri detaylıca okuduk.

Resmi sitesindeki “Privacy” başlıklı yazıda önemle yapılan vurgular şöyle;

  • HotSpot Shield kullanıcılara ait IP adresleri dahil hiç bir bilgiyi saklamaz,
  • HotSpot Shield sadece “TURNED ON” yani açık pozisyondayken; bilgisayarınızla iletişim kurar, kapalıyken hiç bir işlevi yoktur.
  • Program; ziyaret ettiğiniz tüm sayfaları şifreler ve kesinlikle kayıt etmez.
  • Program; ziyaret ettiğiniz sayfaları kendi güvenlik duvarından ve testlerinden geçirerek, size daha güvenli bir sörf imkanı sağlar.
  • Program; ziyaret edilen siteler ile ilgili ciddi bir güvenlik açığı tespit ederse, bunu web sitesinden kullanıcılarına duyurur.
  • HotSpot Shield cookie kullanır; ancak bu cookie’ler sörfünüz ile ilgili bilgileri içermez.

Yukarıdaki iddiaların kaynağı HotSpot Shield resmi web sitesindeki Privacy sayfası. Firmanın yani Anchor Free’nin bir Silikon Vadisi firması olduğu düşünülürse; bu iddiaların arkasında duracağına, hatta güvenliği çok önemseyeceğine şüphe yok.

CNET de HotSpot Shield Diyor!

CNET editörlerinin “OutStanding” puanı verdiği program; ayrıca CNET’te en yakın rakibinin 3 katı olmak üzere alanının en çok indirilen programı. Bu sayfada görebileceğiniz gibi CNET de HotSpot Shield güvenliği hakkında olumlu puanlar vermiş ve programa güvenli ve önerilebilir diyor.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply