google-dns

Google DNS Ayarları

Google devolopers üzerinden detaylı bilgileri paylaşılan Google Yerel DNS (Google Public DNS) ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyoruz. Resmi kaynağından direkt çevirdiğimiz bilgiler şöyle.

Google Public DNS Nedir?

Google Public DNS ücretsiz, global bir DNS aracıdır. Bu servisi mevcut DNS’lerinize alternatif olarak kullanabilirsiniz. Denemek isterseniz mevcut ağ ayarlarınızdan DNS adreslerinizi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak düzenlemeniz gerekir. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız; DNS değiştirme işlemi sayfamızda anlatmıştık. Ayrıca Google’da bu sayfada açıklamış.

DNS Neden Önemlidir?

DNS yapısı internetin önemli yapılarından bir tanesidir. İnternete her girdiğinizde bilgisayarınız bu yapıyı kullanarak; dışa bağlanır. Alternatif DNS kullanmanız size bir çok avantaj sağlar. Bu yüzden Google Public DNS’i sizler için oluşturduk.

Neden Google DNS Kullanılmalıdır?

  • İnternetiniz mevcut DNS ayarlarınızdan daha hızlı hale gelir,
  • Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmasını engeller,
  • Yönlendirme ile zaman kaybetmemiş olursunuz.

Bu bilgiler 28 Mart 2012’de Google tarafından güncellenmiş olan bu sayfadan edinilmiştir.

Gelen Arama Terimleri:

İlginizi Çekebilir:

“Google DNS Ayarları” üzerine 8 düşünce

  1. Geri bildirim: Yasak Sitelere Giriş Yöntemleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>