Android Telefonla Twitter’a Nasıl Girilir?

0

Son günlerin bomba olaylarından olan, Twitter ve Youtube yasağı ülkemizde hala devam ediyor. Twitter ve Youtube’a tabi ki her şekilde giriş yapılıyor. Sadece bir kaç dakikanızı ayırıp, belli başlı ayarlarınızı değiştirerek yada bazı uygulama yada programları akıllı telefon veya bilgisayarlarınıza kurarak yasaklı olan bu sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonlar yaygınlaştığından beri cep telefonlarıyla internet erişimi de büyük bir oranda artış gösterdi. Youtube ve Twitter’ın mobil uygulamaları sayesinde ise daha pratik bir şekilde bu sitelere giriş yapabiliyorduk. Şuan öyle bir durum tabi ki yok. Dns değiştirerek yada dediğimiz gibi belli programları kullanarak erişim sağlayabiliyoruz. Peki nasıl oluyor?

Android sistemi de en az ios kadar kullanıcıya sahip. Hal böyle olunca da, Android telefonla twitter’a giriş yapmada da artışlar söz konusu oldu. Peki internet yasaklarından sonra Android Telefonla Twitter’a Nasıl Girilir? Öğrenelim..

Android telefonda DNS değiştirme ile ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bir başka Twitter’a giriş yöntemi ise, Google Play Store’dan Opera Mini programını indirip kurmak olacaktır. Sorunsuz çalışan Opera Mini en basit ve en kolay yöntemdir.

Programsız Twitter’a giriş yapmak istiyorsanız, bu yolları izleyebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlar/genel/proxy kısmına girip, http proxy’i etkinleştir kısmı aktif hale getirilir, proxy sunucusu kısmına; 80.241.216.195 proxy bağlantı noktası kısmına ise; 3129 girilir ve işlem tamamlandıktan sonra twitter uygulamasından çıkılıp tekrar girilir.

Vermiş olduğumuz bağlantı noktaları başarısız olursa bunları da deneyebilirsiniz;

Proxy sunucusu kısmına: 94.23.225.162  proxy bağlantı noktası kısmına: 3128

ya da; 82.77.194.171 – 8088 yazarak Android telefondan Twitter‘a rahatlıkla girebilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply