Android ile Yasak Sitelere Giriş

0

Android işletim sistemli telefonlarla yasak sitelere giriş işlemi yapmak isteyenler için resimli bir anlatım daha hazırladık. Şimdi dikkatlice yazıyı okuyup, görselleri takip ederseniz; Android ile yasak sitelere nasıl giriş yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Android’de de yasak sitelere giriş işleminde DNS değiştirme işlemi yapmak gerekiyor. Burada da tıpkı bilgisayarımızda olduğu gibi manuel ya da programlı olarak yapılabiliyor. Biz size manuel olanı öneriyoruz çünkü ne kadar az uygulama çalıştırırsanız o kadar performans alırsınız Android telefonunuzdan.

Program kullanmak isteyen okurlarımız için de yazının sonunda ilgili uygulamaya link vereceğiz. Şimdi uygulamasız yasaklı sitelere giriş işlemini anlatıyoruz. Aslında anlattığımız işlem Android DNS Değiştirme işlemi.

Sırasıyla;

Ana Menü
Ayarlar
Kablosuz Ağ Ayarları
Wi-Fi Ayarları

Bu menünün içerisinde “Ek Seçenekler” diye bir madde bulacaksınız; bu madde de DNS 1 ve DNS 2 alanına daha önce de önerdiğimiz gibi Google DNS ayarları olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 girebilirsiniz.

Bu işlemlerin ardından internet bağlantınızı kapatıp; tekrar açarsanız, sorunsuzca istediğiniz siteye girebileceksiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Leave A Reply